“HOMOFOBIK  devlet ve hukuk sistemine karşı eylem plani toplantı çağrısı!

Tüm gazeteler aynı şeyi yazıyor, kalem kirleniyor, yürek yanıyor…

Sevgili insanlar, geçtiğimiz haftanın son günlerinde Lefkoşa’da iki erkeğin “doğaya aykırı cinsel ilişkide” bulundukları gerekçesiyle tutuklandıklarını basından okuduk, okurken yorulduk, yine canımız acıdı.

Bir yandan tutuklanan kişilerle ilgili basında çıkan ve habercilikle, kamu yararıyla uzaktan yakından bağdaşmayan ifadeler, bir yandan tutuklanan kişilerden birinin zihinsel özürlü olmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek yeni durumlar, bir yandan ülkemizde eşcinselliğe bakışın yara kanatan hali bu konuda hep birlikte ve daha güçlü olarak adım atmamız gerekliliğini yüzümüze çarptı, yeniden.

Ve sonunda Sağlık Bakanlığı da yapacağını yaptı ve basında tutuklananlardan birinin HIV pozitif olduğunu ve kendisiyle birlikte olan “80” kişinin de hastalık tehlikesiyle yüz yüze olduğunu açıkladı.

Bakanlık, bir başka bakanlıktan zihinsel engelli olduğu için maaş alan bir kişinin para karşılığı fuhuş yaptığını da bildirmiş oldu.

Neresinden tutarsan elde kalan bu durumda yine her koşulda döne döne mağdur olan birileri var. Zihinsel engelli, fahişe!, 5 yıl hapis cezasıyla yargılanan, AİDS olduğu açıklanan bir insan.

Şimdi her koşulda “mağdur” yaratan ve eşcinselliği yargılamayı toplumun sessizliğinden güç alarak doğruluyan homofobik devlete karşı ses çıkartmak gerek!!!

Bu nedenle 27 TEMMUZ CARSAMBA günü saat 18.00’de gelin hep birlikte Atölye Cadı Kazanı Cafe’de buluşalım ve birlikte bu ülkedeki tüm sessizliği çığlıkla kanatacak bir eylem yaratalım. Çok geç olmadan birlik olalım.“

(Bilgiler http://www.facebook.com/event.php?eid=255546317796253 linkli aktiviteden alinmistir. Iletisim icin lutfen linki ziyaret ediniz.)

About shortbusmovement

SHORTBUS MOVEMENT is a civil society initiative consists of Human Rights activists whose roles and positions change during each activity. SHORTBUS is a team of dedicated volunteer individuals who believe that all people are equal, irrespective of sexual orientation, gender identity, sex or any other status. The group’s center is located in northern part of Cyprus and they aimed to support all the individual or organizational activities of Lesbian, Gay, Bisexual, Trans and Intersex (LGBTI) people of Turkish Community of Cyprus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s